Case de marcat pentru avocati 2015

Fiecare dintre contribuabili obligați sã înregistreze vânzarea de bunuri și asistențã cu ajutorul unui casier de numerar cunoaște perfect situația din ultimul caz, câte condiții detaliate în domeniul proprietãții și, de asemenea, serviciul dispozitivelor discutate trebuie sã se întâlneascã. Bãuturile dintre astfel de cerințe sunt verificarea periodicã tehnicã exactã a casei de marcat. Ce înseamnã aceasta și când ar trebui sã fie efectuatã? Ce este casa de marcat fiscalã și revizuirea tehnicã? Despre aceasta mai jos.

Împreunã cu Legea TVA, casele de marcat trebuie sã facã obiectul unor inspecții tehnice periodice. Dupã aceastã datã, acest moment a fost extins. O astfel de recenzie se obține printr-un serviciu bun. Înainte de 1 decembrie 2008, inspecțiile tehnice ale casetelor de marcat au fost limitate la un termen limitã anual. În cazul actelor juridice actuale, casele de marcat ar trebui sã corespundã în mod obligatoriu cu o revizuire tehnicã la fiecare doi ani de la fiscalizare sau de la aceastã revizuire. În cazul în care un contribuabil nu îndeplinește o astfel de obligație, acesta poate fi sancționat. Vorbim aici, printre altele, despre posibilitatea de a aplica o amendã plãtitorului pentru infracțiuni fiscale, deoarece problema de a nu supune registrul de casã la revizuirea periodicã este consideratã o pãstrare necorespunzãtoare a cãrții. O astfel de justificare rezultã din punctul 61 § 3 din Codul de Cod Penal.Se creeazã un eveniment în ale cãrui mâini trebuie sã ne amintim despre o astfel de recenzie? Desigur, urmãrind timpul din ultimul exemplu aderã la contribuabil, dar nu la site. Titularul de casete de la novitus delio trebuie sã notifice serviciul de astfel de necesitãți la data apropiatã a revizuirii. Serviciul de casierie, împreunã cu § 31 alin. 4 din ordonanța privind situația casetelor de marcat ar trebui sã efectueze o verificare tehnicã obligatorie a casei de marcat în termen de 5 zile de la notificare.Contribuabilul ar trebui sã se gândeascã, de asemenea, la faptul cã nerespectarea termenului limitã pentru revizuirea obligatorie a registrelor de casã determinã necesitatea restituirii scutirii de la nivelul achiziției. Contribuabilii sunt supuși unor astfel de sancțiuni, care la momentul de trei ani de la data începerii înregistrãrii vânzãrii de bunuri / servicii nu au luat registrul de numerar tehnic de cãtre serviciul corespunzãtor la ora actualã.Pentru a rezuma, trebuie sã reamintim cã numai utilizatorul este responsabil pentru pãstrarea datei revizuirii.